Untitled Document
پنجشنبه: 7 مرداد 1400
-A A +A

شما اینجا هستید

معارف اسلامی و تاریخ (مجازی)

  یکی از رشته های این مرکز، رشته معارف اسلامی و تاریخ است که به شیوه مجازی برگزار می شود. در این رشته دانشجویان پس از فراگیری علوم و معارف اسلامی در دروس پایه و مشترک، دروس تخصصی تاریخ اسلام و اهل بیت (علیهم السلام) را می خوانند. تحصیل دروس تخصصی تاریخ، متضمن آشنایی با تاریخ صدر اسلام است و دانشجویان با مبانی و ساختار فرهنگ اسلامی با گرایش تاریخ اسلام آشنا شده و می توانند به شبهاتی که با انگیزه های گوناگون در این زمینه مطرح می گردد، با روش عقلی و تاریخی پاسخ مناسب ارائه نمایند.

  در دوره­ های آموزش مجازی، دانشجویان می توانند در کلاس های آن لاین شرکت کرده و از تدریس آن لاین اساتید مجرب استفاده کنند و در صورت عدم حضور، از آرشیو این کلاس­ ها استفاده کنند. در ضمن امکان استفاده از خط سیر آموزشی (متن درسی و فیلم و صوت تدریس اساتید مطرح) نیز فراهم است. دانشجویان می توانند جهت خرید جزوات درسی و سی دی ­های آموزشی و یا فلش حاوی این مطالب از کتاب­فروشی اینترنتی مرکز اقدام کنند.

  مرکز با توجه به آیین نامه ­ها و دستور­العمل­ های وزارت علوم در صورت به حد نصاب رسیدن نفرات برای هر درس، نسبت به برگزاری کلاس­ های رفع اشکال به صورت متمرکز در شهر قم و با دریافت بخشی از هزینه­ ها اقدام می کند.

  تعداد کل واحد­های این رشته 133 واحد است که شامل دروس پایه، مشترک و تخصصی می شود.

  برخی از دروس پایه این رشته: زبان فارسی، دانش خانواده و جمعیت، زبان انگلیسی عمومی، تربیت بدنی و ... .

  برخی از دروس مشترک این رشته: روش تحقیق، زبان قرآن، آموزش فلسفه، معارف قرآن و ... .

  برخی از دروس تخصصی این رشته: تاریخ اسلام (6 واحد) ، تاریخ و سیره اهل بیت (علیهم السلام) (12 واحد) ، تاریخ تشیع (4 واحد)، تاریخ انبیاء (2 واحد)، تاریخ علوم (4 واحد) و ...

  ساختمان مرکزی : بلوار محمد امین(ص) ، بلوار جمهوری اسلامی ، موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره)
  ساختمان مرکز آموزش مجازی ونیمه حضوری : بلوار محمد امین(ص) ، خیابان گلستان ، نبش کوچه 7 ، پلاک  27

    تلفن :    025 32 90 81 93 - 5   فکس :   025 32 93 19 98     كد پستي: 3716684171