Untitled Document
دوشنبه: 23 تیر 1399
-A A +A

شما اینجا هستید

پذیرش دانشجوی کارشناسی (مجازی دولتی) بدون کنکور سال 1397

  مرکز آموزش مجازی و نیمه حضوری موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) به عنوان نخستین مرکز آموزش عالی مجازی معارف اسلامی به صورت مجازی با بیش از 1500 دانشجو و به پشتوانه علمی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) همچون سال های گذشته دانشجوی کارشناسی بدون کنکور (از طریق سایت سازمان سنجش از تاريخ 15/5/1397 تا 24/5/1397 و در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org به صورت اینترنتی) دانشجو می پذیرد.

  داوطلبان‌ مي‌توانند در مهلت‌ مقرر پس از مطالعه شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه شماره 2 آزمون سراسری گروه های گوناگون آزمایشی علوم ریاضی، علوم تجربی و علوم انسانی براي شركت در آزمون سراسري سال 1397 اقدام کنند.

  دریافت دفترچه علوم ریاضی

   

  دریافت دفترچه علوم تجربی

   

  دریافت دفترچه علوم انسانی

   

  نتایج نهایی، نیمۀ دوم شهریور از سوی سازمان سنجش اعلام خواهد شد .

   

  مدارک لازم برای ثبت نام:

  دارا بودن مدرك پیش‌دانشگاهی و يا اخذ مدرك پیش‌دانشگاهی تا تاريخ 31/6/1397 و یا دارا بودن دیپلم نظام قدیم و یا مدرك كارداني (فوق‌دیپلم) دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي و كارداني پيوسته آموزشکده‌های فني و حرفه‌ای براي همه داوطلبان الزامي است.

  تبصره- دارندگان مدرك كارداني (فوق‌دیپلم) دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي، طلاب دارنده سطح 1 و به شرط داشتن دیپلم و همچنین دارندگان مدرک كارداني پيوسته آموزشکده‌های فني و حرفه‌ای و همچنین آن دسته از داوطلبان مذکور که حداکثر تا 31/6/1397 در مقطع کاردانی (فوق‌دیپلم) فارغ‌التحصیل می‌شوند، می‌توانند در این مرحله شرکت کنند.

  چگونگی ثبت نام:

  داوطلبانی که در آزمون سراسری سال 1397 ثبت نام نموده‌اند یا در جلسه آزمون غایب بوده‌اند و همچنین متقاضیانی كه در آزمون مذكور ثبت‌نام ننموده‌اند، برای گزینش در رشته‌های تحصیلی که پذیرش درآنها صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (معدل كتبی دیپلم) است، از روز دوشنبه 97/05/15 تا روز چهارشنبه 97/05/24 با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی WWW.SANJESH.ORG و پس از مطالعه دفترچه راهنمای انتخاب رشته نسبت به خرید کارت اعتباری از سایت سازمان سنجش به تعداد مورد نیاز اقدام و پس از آن، نسبت به ثبت‌نام و انتخاب رشته به صورت اینترنتی و ثبت كدرشته محل های موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) قم به ترتیب علاقمندی و حتما در اولویت های نخست اقدام کنند.

  مزایا و شرایط تحصیل:

  1. استفاده از اساتید مجرب حوزه و دانشگاه؛
  2. برگزاری دوره‌ها به صورت کاملا (الکترونیکی) طبق استانداردهای بین المللی و بدون نیاز به حضور فیزیکی دانشجویان؛

  تبصره: آزمون های پایان نیمسال به صورت حضوری و در 25 مراکز کشور و خارج از کشور برگزار می شود.

  1. برخورداری از خط سیر آموزشی (محتوای آموزشی در قالب متن، صوت و فیلم تدریس به صورت تقطیع شده وگام به گام)؛
  2. امکان تحصیل همزمان؛
  3. استفاده از کلاس آن‌لاین؛
  4. استفاده از آرشیو کلاس‌ها؛
  5. محیط الکترونیکی گفتگوی دانشجویی؛
  6. تخفیف­ های متنوع شهریه برای ممتازین تحصیلی، خانواده­ های کم درآمد، حافظان قرآن و نهج البلاغه، ممتازین ورزشی و المپیادهای علمی، پژوهشگران جوان در حوزه علوم اسلامی، طلاب و خانواده ­های آنان؛

  تبصره1: شهریه این مرکز از سایر مراکز کمتر بوده و امکان پرداخت به صورت قسطی در طول نیم سال به هر شکل امکان پذیر است.

  تبصره2. امکان پرداخت وام دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم به دانشجویان متقاضی دارای شرایط وجود دارد. (تسویه وام پس از دانش آموختگی)

  تبصره3: در ابتدای هر سال تحصیلی مبلغی نیز به عنوان هزینه خدمات آموزشی بابت بیمه دانشجویی، کارت دانشجویی، پیامک و ... از دانشجویان دریافت می شود.

  1. بیش از 25 مرکز آزمون در سراسر کشور (در حال حاضر و با توجه به حدنصاب، مراکز آزمون عبارتند از: اراک، اهواز، ارومیه، اصفهان، بابل، بیرجند، بندرعباس، تبریز، تهران، خرم آباد، دشتستان (نظرآقای بوشهر)، رشت، زنجان، زاهدان، سمنان، شیراز، قزوین، قم (موسسه)، قم (پردیسان)، قم (خوابگاه خواهران میدان 72 تن مجتمع ولایت)، کرج، کرمان، کرمانشاه، مشهد، همدان، هفشجان، یزد )؛

  تبصره: امکان افزایش مراکز آزمون در صورت درخواست دانشجویان و حد نصاب لازم وجود دارد.

  تبصره: امکانات خوابگاهی فقط در شهر مقدس قم و در صورت پرداخت هزینه های آن در زمان برگزاری آزمون.

  1. استفاده از خدمات فرهنگی دانشجویی.

   

  شرايط، ضوابط و اطلاعات لازم در خصوص تحصيل در موسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني (ره) (غیر طلاب)

  1) دوره‌هاي آموزش مجازي بر پايه استفاده از آموزش‌هاي الكترونيكي است كه دانشجو ضمن بهره‌مندي از امكانات آموزش مجازي (كلاس آنلاين و آفلاين) از كتب، جزوات و بسته‌هاي آموزشي نيز بهره‌مند مي‌گردد. 2) موسسه با توجه به آيين‌نامه‌ها و دستورالعمل‌هاي وزارت علوم در صورت به حد نصاب رسيدن نفرات براي هر درس، نسبت به برگزاري كلاس‌هاي رفع اشكال به صورت متمركز، در شهر قم و با دريافت هزينه اقدام مي‌كند. 3) آزمون هاي پايان نيمسال به صورت حضوري در قم، تهران و حدود 25 مركز آزمون در سراسر كشور برگزار مي‌شود و امكانات خوابگاهي در صورت درخواست و پرداخت بخشي از هزينه‌ها توسط دانشجو، فقط در شهر مقدس قم فراهم است. همچنين امكان افزوده شدن مراكز آزمون در صورت به حد نصاب رسيدن وجود دارد. 4) رعايت كامل حجاب برتر (چادر) براي بانوان و شيونات اسلامي و پوشش مناسب براي آقايان در همه محيط‌هاي آموزشي و اداري موسسه الزامي است. 5) پذيرفته‌شدگان ملزم به رعايت همه قوانين و مقررات آموزشي و انضباطي وزارت علوم و موسسه مي‌باشند. 6) دانشجويان پسر پذيرفته‌شده با رعايت مقررات وظيفه عمومي از معافيت تحصيلي بهره‌مند مي‌شوند. 7) شهريه ثابت و متغير بر اساس ضوابط دوره‌هاي مجازي به ميزان كمتر از حداقل مقدار شهريه مراكز مشابه اخذ مي گردد. 8) شهريه ثابت و متغير به صورت سالانه و با تصويب هيات ‌رئيسه موسسه تعيين مي شود و حداكثر نرخ افزايش سالانه، متناسب با افزايش شهريه مراكز آموزش عالي مشابه خواهد بود. 9) دانشجويان در صورت دارا بودن شرايط آیین نامه شهریه از تخفيف شهريه برخوردار خواهند بود. ميزان و چگونگي اعمال تخفيف شهريه مطابق آيين‌نامه داخلي است. 10) تخفيف هاي موجود در جدول ذيل تا سقف 50 درصد براي آن دسته از دانشجوياني است كه شهريه آن‌ها توسط نهادها يا موسسات حمايتي پرداخت نمي گردد.

   

  شهریه ثابت (تومان)

  شهریه متغیر (تومان)

  295000

  17700

  تخفیف های شهریه (ثابت و متغیر):

  • دانشجويان ممتاز علمي دانشجويان رتبه اول و دوم و سوم هر رشته
  • دانشجويان قاري قرآن كريم، حافظ قرآن كريم و حافظان نهج‌البلاغه
  • طلاب ممتاز علوم ديني
  • همسر و فرزندان طلاب رسمي حوزه‌هاي علميه
  • پژوهشگران جوان حايز رتبه در يكي از جشنواره‌هاي علوم اسلامي و يا تاليف كتاب يا مقاله در حوزه علوم اسلامي
  • دانشجويان ممتاز ورزشي
  • دانشجويان كم‌درآمد و بي‌سرپرست و بازنشستگان كم درآمد
  • نفرات برتر فرهنگي
  • دانشجويان داراي 3 فرزند و بالاتر

  برای دریافت آیین نامه شهریه کارشناسی کلیک کنید

  دانشجویان شاهد و ایثارگر با ارائه گواهی از بنیاد شهید، به صورت رایگان تحصیل خواهند داشت.

   

   

  داوطلبان براي آگاهی بيشتر مي‌توانند به سايت اين مركز به نشانيwww.ikvu.ac.ir  مراجعه و يا با تلفن مستقیم 02532923670 و شماره تلفن‌هاي 5 – 32908193 – 025  داخلي های 250 و 251  و 252 تماس بگیرند.

  نشاني:

  ساختمان مركزي: قم، ابتداي بلوار محمدامين (ص)، بلوار جمهوري اسلامي تلفن: 321130-025

  ساختمان مركز آموزش مجازي: قم، بلوار محمدامين (ص)، خيابان 20 متري گلستان، بين كوچه 7 و 9، پلاك 27. تلفن:   5 - 32908193 - 025

  مركز آموزش مجازي و نيمه حضوري مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره)

  مدیریت برنامه ریزی و ارزیابی

  1397/5/11

  ساختمان مرکزی : بلوار محمد امین(ص) ، بلوار جمهوری اسلامی ، موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره)
  ساختمان مرکز آموزش مجازی ونیمه حضوری : بلوار محمد امین(ص) ، خیابان گلستان ، نبش کوچه 7 ، پلاک  27

    تلفن :    025 32 90 81 93 - 5   فکس :   025 32 93 19 98     كد پستي: 3716684171